„Cicha noc, święta noc,
Narodzony Boży Syn,
Pan Wielkiego Majestatu,
Niesie dziś całemu światu,
Odkupienie win… „
Wigilia 2019 r.
Wigilia i Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, na który wszyscy czekamy z utęsknieniem, to czas refleksji, serdecznych spotkań i składania życzeń.
W tym wyjątkowym dniu 24 grudnia odbyła się Wigilia w naszym Domu podczas której mieszkańcy oraz pracownicy spotkali się wspólnie na kolacji wigilijnej, aby złożyć sobie serdeczne życzenia i podzielić się opłatkiem.
Wigilijny wieczór rozpoczęła Dyrektor DPS Pani Maria Kobuszewska witając wszystkich mieszkańców i przybyłych gości. Następnie zabrał głos ks. prałat Jan Jarosz proboszcz Parafii św. Brunona w Bartoszycach, który życzył wszystkim spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Ks. Prałat zaznaczył iż szczególnie należy cieszyć się z daru, jakim jest spędzanie takich chwil jak Boże Narodzenie z drugim człowiekiem. Pan Władyław Bogdanowicz wice Starosta Powiatu Bartoszyckiego składając życzenia podziękował Pani Dyrektor Marii Kobuszewskiej i całej załodze za olbrzymie zaangażowanie w prace na rzecz mieszkańców domu. Po części oficjalnej przystąpiono do składania wzajemnych życzeń dzieląc się opłatkiem.
Jak nakazuje tradycja na stole znalazło się dwanaście wigilijnych potraw przygotowanych przez Panie z naszej kuchni.
Wspólne kolędowanie mieszkańców domu razem z zaproszonymi gośćmi i świąteczna atmosfera pełna życzliwości dostarczyła naszym podopiecznym wiele wzruszeń
Podczas spotkania nie zabrakło również Mikołaja, który obdarował wszystkich mieszkańców oraz przybyłych gości prezentami.